Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności > Aktualności > Konsultacje publiczne projektu ustawy o rewitalizacji

Konsultacje publiczne projektu ustawy o rewitalizacji

Email Drukuj PDF

Informujemy, iż rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu ustawy o rewitalizacji. Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem i Ocena Skutków Regulacji został udostępniony na stronie Rządowego Centrum Legislacji w Wykazie Prac Legislacyjnych Rady Ministrów pod nr UD 217. W terminie do dnia 7 maja br. należy zgłaszać uwagi w formie dołączonej tabeli - również w wersji elektronicznej (edytowalnej) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na nr faxu: (22) 273 89 11.

Projekt ustawy został opracowany na podstawie Założeń projektu ustawy o rewitalizacji przyjętych przez Radę Ministrów na posiedzeniu w dniu 24 marca 2015 r. Minister Infrastruktury i Rozwoju informuję, że projekt ustawy nie zawiera istotnych zmian w stosunku do przyjętych założeń i zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie do projektu ustawy wyłącznie uwag, które nie wykraczają poza zakres ww. założeń przyjętych przez Radę Ministrów.

Wyznaczenie krótszego niż 21-dniowy termin do zajęcia stanowiska wobec projektu wynika przede wszystkim z faktu, że ww. Założenia, na podstawie których opracowano projekt ustawy, były już przedmiotem uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania. Zaprezentowanie założeń niniejszej ustawy zostało też poprzedzone blisko rocznym procesem konsultacji, warsztatów, opiniowania etc., z aktywnym udziałem środowisk eksperckich, samorządowych i społecznych.

Brak uwag w wyznaczonym terminie będzie uznany jako uzgodnienie dokumentu, uwagi zgłoszone po wyznaczonym terminie nie będą mogły być rozpatrzone.

Załączniki:

  1. Ocena Skutków Regulacji
  2. Projekt ustawy o rewitalizacji (z dnia 22 kwietnia 2015 r.)
  3. Uzasadnienie projektu ustawy o rewitalizacji
  4. Tabela do zgłaszania uwag
 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie