Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konkursy > Konkurs na najlepszą przestrzeń > Nominacje do nagrody w XI edycji Konkursu TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną

Nominacje do nagrody w XI edycji Konkursu TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną

Email Drukuj PDF

KPP

 

W wyniku kwalifikacji 1 etapu nominacje do nagrody uzyskały następujące realizacje:

 

  1. Cieszyn - Ogród dwóch brzegów 2013-2015
  2. Czarna Dąbrówka - Budowa przystani wodnej wraz z zagospodarowaniem terenu przy jeziorze Jasień oraz zagospodarowanie parku wiejskiego w elementy małej infrastruktury turystycznej
  3. Gdańsk - Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku
  4. Jastrzębie-Zdrój - Modernizacja polegająca na remoncie stawów I parku usytuowanego pomiędzy ul. Żeromskiego a ul. 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju
  5. Jastrzębie-Zdrój - Budowa inhalatorium zasilanego wodami solankowymi w Parku Zdrojowym polegającej na budowie kopii historycznego obiektu kubaturowego z częściowym podpiwniczeniem przy ul. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju
  6. Katowice - „ Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach wraz z zagospodarowaniem terenu, jako dopełnienie „OSI KULTURY” utworzonej na  zrewitalizowanych terenach po byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice”.
  7. Kórnik - Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Kórnika poprzez budowę promenady nad Jeziorem Kórnickim
  8. Luzino - Rewitalizacja przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrum wsi Luzino
  9. Pabianice - Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach
  10. Pszów - Poprawa jakości I funkcjonalności przestrzeni publicznej Pszowa poprzez kompleksową rewitalizację centrum miasta
  11. Ryczywół - Zagospodarowanie Placu 1 Maja
  12. Siechnice - Plac Miejski wraz z targowiskiem w Siechnicach
  13. Skoczów - Rewitalizacja miasta Skoczowa poprzez zagospodarowanie terenów zielonych wokół zbiornika wodnego na Górnym Borze na cele społeczno-kulturalne, sportowe i rekreacyjne.
  14. Sopot - Zagospodarowanie terenów dworca PKP S.A. W Sopocie oraz sąsiadujących z nim terenów
  15. Stare Babice - Park Gminny w Starych Babicach
  16. Świętochłowice - Kompleks “Wieże KWK Polska” Restrukturyzacja terenu zabytkowych wież wyciągowych szybów I I II dawnej kopalni “Polska” w Świętochłowicach
  17. Tczew - Zagospodarowanie terenu osiedlowego w Tczewie – modernizacja łącznika od ul. Armii Krajowej do szkoły podstawowej nr 12
  18. Wodzisław Śląski - Rodzinny Park Rozrywki “Trzy Wgórza”
  19. Wrocław - Podwórko przy ul. Piotra Skargi sąsiadujące z budynkiem biurowym Dominikański we Wrocławiu
  20. Zawiercie - Kompleks sportowo-rekreacyjny u źródeł Warty w Zawierciu
  21. Żory - Park Cegielnia, czyli żorski Central Park

Serdecznie gratulujemy nominacji.

W drugim etapie konkursu prosimy podmioty zarządzające daną przestrzenią o przesłanie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wypełnionego szablonu prezentacji zgodnie z Załącznikiem 2 do Regulaminu w terminie do 28 sierpnia 2017 roku.
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czasie Kongresu Związku Miast Polskich 16-17 października w Krakowie.
W razie pytań prosimy kontaktować się mailowo pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź telefonicznie: 695 547 324.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie