Nagroda I-go stopnia - praca nr KUiPR 02
Autor -mgr inż. arch. Julia Depczyk
Studium rewitalizacji Olszynki i Oruni w kontekście budowania tożsamości miejsca z wykorzystaniem odniesień wodnych
Promotor: dr inż. arch. Gabriela Rembarz
Praca została doceniona za niezwykle rzetelną ocenę przemian historycznych i krajobrazowych Żuław Wiślanych oraz ich bezpośrednich konsekwencji dla rozwoju przestrzennego Olszynki i Oruni na tle rozwoju przestrzennego Gdańska. W pracy podjęto próbę wpływu przekształceń przestrzennych na sytuację społeczną i gospodarczą dzielnic. Rozważania te posłużyły autorce do stworzenia kompleksowej koncepcji przekształceń uwzględniającej złożone uwarunkowania przyrodnicze i kulturowe Żuław Wiślanych.
Wyróżnienie I-go stopnia- praca nr KUiPR 05
Autor: mgr inż. arch. Weronika Wrześniak
Poradnik projektowania przestrzeni publicznych jako narzędzie podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i średnich miast nadmorskich na przykładzie Ustki
Promotor: dr inż. arch. Małgorzata Kostrzewska
Praca została doceniona za aktualność podjętego tematu kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem specyfiki miast nadmorskich.
W ramach pracy podjęto próbę zidentyfikowania największych wyzwań rozwojowych tego typu ośrodków, w tym w szczególności konsekwencji turystyki sezonowej oraz jej bezpośrednich skutków dla sytuacji społecznej i gospodarczej poszczególnych miast. Szczególną uwagę zwraca aplikacyjny charakter pracy związany z przyjętą formą opracowania opierającą się na przygotowaniu kompleksowego poradnika, który, po jego rozwinięciu i uzupełnieniu, może być skierowany zarówno do samorządów lokalnych, jak też środowiska zawodowego architektów i urbanistów.
Wyróżnienie II-go stopnia- praca nr KUiPR 12GP
Autor: mgr inż. Natalia Pietrzycka
Kształtowanie miasta zrównoważonego poprzez kreatywny placemaking
Promotor: dr inż. arch. Magdalena Rembeza
Praca została doceniona za przeprowadzenie szczegółowej analizy możliwości wykorzystania narzędzi kreowania miejsca dla wzmacniania procesów zrównoważonego rozwoju miast, w tym narzędziom kreatywnym oraz ich roli w procesach rewitalizacji obszarów zdegradowanych. Przeprowadzona analiza studiów przypadku oraz szczegółowe analizy urbanistyczne przeprowadzone w ramach pracy posłużyły do sformułowania wizji rozwoju dzielnicy Oksywie w Gdyni w oparciu o jej potencjał kreatywny.
Wyróżnienie III-go stopnia- praca nr KAMiPN 02
Autor: mgr inż. arch. Beata Dłużniewska
Przekształcenia funkcjonalno-przestrzenne jako narzędzie pokonywania barier komunikacyjnych wewnątrz dzielnicy. Nowa przestrzeń publiczna placu Targowego w Gdyni Orłowie
Promotor ? dr inż. arch. Magdalena Podwojewska
Praca została doceniona za podjęcie rozważań wokół narzędzi projektowych służących ograniczeniu społecznych skutków dezintegracji i fragmentacji przestrzeni spowodowanej barierami komunikacyjnymi na przykładzie gdyńskiego Orłowa. Prócz rozważań dotyczących powiązań i relacji funkcjonalnych na tle całej dzielnicy, w ramach pracy sformułowano również propozycje przekształceń historycznego Placu Górnośląskiego w sposób zmierzający do poprawy jego powiązań komunikacyjnych.
Serdecznie gratulujemy!
< Prev | Next > |
---|