Towarzystwo Urbanistów Polskich

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Konferencje
Konferencje

OTWARTE SPOŁECZEŃSTWO _ Znaczenie tożsamości miejsca

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniach 5-11 maja 2018r. odbywać będzie się w Gdańsku doroczne kolokwium międzynarodowego zespołu badawczego AGORA GROUP PROJECT. Jest to zintegrowane wydarzenie naukowe poświęcone tematowi wykorzystania narzędzi planowania partycypacyjnego oraz środków wyrazu współczesnej urbanistyki i architektury na rzecz budowania otwartego społeczeństwa.

W takcie międzynarodowej konferencji naukowej, objętej patronatem przez Towarzystwo Urbanistów Polskich o. Gdańsk, pt ?OTWARTE SPOŁECZEŃSTWO _ Znaczenie tożsamości miejsca? (09 maja 2018) urbaniści z 7 uniwersytetów skonfrontują w Gdańsku wyniki swoich badań odnosząc je do założeń światowych celów zrównoważonego rozwoju (2030 Agenda for Sustainable Development).

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty konferencyjne doktorantów pt. ?PRZESTRZEŃ PUBLICZNA. Tożsamość miejsca przez dialog, partycypację i dizajn? oraz studenckie warsztaty projektowe w Nowym Porcie pt. ?WODA_PORT_DZIELNICA. Tożsamość dzielnicy i jej wspólnoty?.

Zobacz:

Plakat reklamujący konferencję

Plakat reklamujący seminarium doktoranckie

Plakat reklamujący warsztaty studenckie

 

Pobierz kartę zgłoszenia

Pobierz program wydarzenia

 

“The modern agora for building open society”

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji “The modern agora for building open society”, która została objęta patronatem Towarzystwa Urbanistów Polskich. Konferencja odbędzie się 2 czerwca (wtorek) w Europejskim Centrum Solidarności.

Szczegółowy program wydarzenia.

 

"Witamy Jane Jacobs"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Uwaga, zmiana terminu!

W dniu 18.06.2015 o godz. 17:00 przy ul. Wajdeloty w Gdańsku Wrzeszczu odbędzie się spotkanie pod hasłem: "Witamy Jane Jacobs", które rozpocznie się 1,5 godzinnym spacerem, w ramach którego po ul. Wajdeloty oprowadzą nas zaangażowani w lokalne problemy przewodnicy, a następnie w pobliskim II LO przeprowadzona zostanie dyskusja o społecznych aspektach rewitalizacji z udziałem mieszkańców Dolnego Wrzeszcza.

Zbiórka o 17:00 przy rondzie na ul. Wajdeloty.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zaproszenie na seminarium IM i SKN Gospodarki Przestrzennej UG

E-mail Print PDF
There are no translations available.

 

Gdański Instytut Metropolitalny oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego organizuje w dniu 15 maja 2015 r. w siedzibie Instytutu Metropolitalnego przy al. Grunwaldzkiej 5 seminarium eksperckie pod hasłem: "Rewitalizacja obszarów zdegradowanych. Uwagi do propozycji regulacji prawnej”

Głównym założeniem spotkania będzie interdyscyplinarna dyskusja naukowa dotycząca prawnego uregulowania procesu rewitalizacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Instytutu Metropolitalnego.

TUP o. Gdańsk objął seminarium honorowym patronatem. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Projekt Ustawy oraz informacje na jego temat.

 

Seminarium "Rewitalizacja wzdłuż S6"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

21.04.2015 odbyło się seminarium pod hasłem „Rewitalizacja wzdłuż S6", połączone z wizytą studyjną w Lęborku i Słupsku oraz debatą w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W Lęborku i Słupsku przedstawiono prezentacje dot. realizacji projektów rewitalizacji obszarów śródmiejskich.

Organizatorami seminarium byli: Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoPomorskie Biuro Planowania Regionalnego oraz gdański oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich, przy wsparciu przedstawicieli samorządów lokalnych.

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 2

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie