Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Oddział Wrocław

Ogłoszenie konkursu pn. "Przyjazna Przestrzeń Publiczna"

Email Drukuj PDF

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pn. "Przyjazna Przestrzeń Publiczna" organizowanego we współpracy z wrocławskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Konkurs rozstrzygany będzie w październiku br. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'17 pod tegorocznym hasłem przewodnim "MIASTO W ZIELENI".

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 kwietnia do godz. 15.00.

Nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną opublikowane w katalogu DoFA '17 oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia znajdą Państwo na stronie organizatora:

http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/dofa-17-konkurs-przyjazna-przestrzen-publiczna

 

Be:in Silvi

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszam na spotkanie członków i sympatyków TUP, które odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego, o godzinie 16.30, w siedzibie IRT, ul.Dawida 1a.

Nasi koledzy - Maciej Zathey oraz Małgosia Świąder opowiedzą o warsztatach partycypacyjnych, w których uczestniczyli w dniach 23-27 stycznia w Silvi, we Włoszech, w ramach projektu Be:in finansowanego ze środków Erasmus +.

I would like to invite you for the meeting of the Society of Polish Town Planners - Wroclaw Division members and friends. The meeting will take a place on Wednesday, 22 February, at 16.30 in IRT headquarters, ul. Dawida 1a.

Our society members - Maciej Zathey and Małgorzata Świąder will share their experience and impressions about participatory workshop in which they took part between 23-27 January, in Silvi, Italy within Be:in project, Erasmus+ programme.

 

Konferencja naukowa - 25-26 września 2017 r. - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Email Drukuj PDF

Katedra Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na Konferencję Naukową "Gospodarka Przestrzenna, stan obecny i wyzwania przyszłości - ujęcie interdyscyplinarne".

Konferencja jest połączona z jubileuszami 55. rocznicy powstania Katedry Gospodarki Przestrzennej oraz 15. rocznicy utworzenia kierunku studiów gospodarka przestrzenna na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Celem Konferencji jest zaprezentowanie dorobku naukowego i dydaktycznego zarówno pracowników Katedry Gospodarki Przestrzennej, jak i innych ośrodków naukowych (podsumowanie dotychczasowych działań, przegląd i synteza dokonań), upowszechnienie wyników badań, zainspirowanie nowych kierunków badawczych, integracja środowiska naukowego, administracji publicznej i praktyków zajmujących się szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną, wymiana doświadczeń i poglądów.

Termin: 25 - 26 września 2017 r.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, 50-363 Wrocław, pl. Grunwaldzki 24a - Centrum Dydaktyczno-Naukowe, Aula Jana Pawła II


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

Spotkanie członków TUP - 23.01.2017 r.

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy na spotkanie członków naszego oddziału, podczas którego postaramy się podsumować ubiegły rok i opowiedzieć o planach na rok 2017.

Jednocześnie planujemy wręczyć nagrody laureatom konkursu organizowanego przez nasz oddział na najlepszą pracę dyplomową.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 23.01.2017r., o godzinie 16.30 w nowej siedzibie IRT przy ulicy Dawida 1A.

 

Międzynarodowe warsztaty partycypcyjne

Email Drukuj PDF

Witajcie.

Nasz oddział bierze udział w międzynarodowym projekcie Be:in, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+.

W projekt zaangażowane są następujące miasta: Billere (Francja), Silvi (Włochy), Gulbene (Litwa), Saillans (Francja), Timisoara (Rumunia), Istiea (Grecja) oraz TUP – Oddział Wrocław.

Celem projektu jest międzynarodowa wymiana doświadczeń dotyczących szeroko rozumianej partycypacji społecznej i uczenie się od siebie.

W ramach projektu przewidziane są między innymi cztery wyjazdy na pięciodniowe warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać przykłady zastosowanych w danej gminie metod partycypacji społecznej, które przyczyniły się do rozwiązania konkretnych problemów oraz niesamowite miejsca i ciekawych ludzi.

Każdy z warsztatów ma starannie opracowany program, który musi uzyskać akceptację partnerów. W Billere odbyło się pierwsze spotkanie partnerów, wróciłam pełna energii i chęci do działania, ponieważ w projekt zaangażowani są niesamowici ludzie. Zwieńczeniem projektu ma być katalog dobrych praktyk partycypacyjnych.

W związku z zaangażowaniem naszego oddziału TUP szukamy chętnych osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie. W ramach projektu pokrywane są koszty dotyczące przejazdów/przelotów, noclegów oraz pobytu. Na każdy wyjazd wysyłamy przynajmniej dwie osoby, więc nie musicie się obawiać, że będziecie podróżować samotnie.

Pierwsza wizyta już 23 stycznia 2017 r. w Silvi.

W połowie grudnia planowane jest spotkanie dla osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa w Be:in. A jeśli już teraz ktoś ma pytania odnośnie projektu, bądź chciałby zgłosić się – proszę o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pierwszeństwo mają osoby z naszego oddziału, jeżeli ktoś z innego oddziału bądź spoza TUP przekona nas, że udział w projekcie pomoże w jego pracy, zapraszamy.

 


Strona 3 z 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie