Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Oddział Wrocław

Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit?

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit? organizowane przez Polish Governance Institute oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce.

Towarzystwo Urbanistów Polskich O. Wrocław objęło Seminarium swoim Patronatem.

Termin: 17 listopada 2016 r. godz. 12:00

Miejsce: Biuro Łącznikowe Wolnego Kraju Saksonii, Pasaż Pod Błękitnym Słońcem, Rynek 7


Serdecznie zapraszamy do udziału w`Seminarium.
 

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wrocław: wizerunek miasta 2017”

Email Drukuj PDF

Katedra Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej serdecznie zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Wrocław: wizerunek miasta 2017”.

Celem konferencji jest przegląd i synteza wiedzy na temat wizerunku miasta (w szczególności miasta Wrocławia) w okresie intensywnych przemian cywilizacyjnych, przestrzennych i społecznych, wypracowanej w ostatnich latach przez różne dyscypliny naukowe.

Koszt udziału: 200/100 zł

Termin zgłaszania tytułów i abstraktów referatów: 18 listopada 2016 r. (formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: lukasz.damurski(at)pwr.edu.pl.

Termin: 7 lutego 2017 r.

Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, ul. B. Prusa 53/55, 50-377 Wrocław


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

IV / VII Międzynarodowa Konferencja ARCHITEKTURA BEZ GRANIC

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na IV / VII Międzynarodową Konferencję ARCHITEKTURA BEZ GRANIC – MIASTO – STOLICA KULTURY. WYZWANIA I EFEKTY organizowaną przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, pod patronatem honorowym wrocławskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Termin: 18-19 listopada 2016 r.

Miejsce: Wrocław


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

Transgraniczny Kongres Rowerowy „Dobre praktyki rozwoju ruchu rowerowego”

Email Drukuj PDF

Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z Instytutem Rozwoju Terytorialnego, we współpracy z Konsulem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, mają przyjemność zaprosić na Transgraniczny Kongres Rowerowy „Dobre praktyki rozwoju ruchu rowerowego”, który odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 10.00 na Stadionie Wrocław (al. Śląska 1, Wrocław).

Celem Kongresu jest promowanie działań na rzecz ochrony klimatu poprzez popularyzację transportu niskoemisyjnego. Kongres, jako platforma wymiany europejskich doświadczeń, jest elementem wdrażania Dolnośląskiej Polityki Rowerowej.

Zapraszamy do uczestnictwa w kongresie i rejestrację do 30 września 2016 r. na stronie internetowej www.kongresrowerowy.irt.wroc.pl (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń).

PROGRAM KONGRESU

 

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową 2015 - ogłoszenie wyników

Email Drukuj PDF

W związku z podjęciem przez Zarząd Towarzystwa Urbanistów Polskich – Oddział Wrocław Uchwały Nr 3/4/2014 z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie organizacji konkursu na najlepszą pracę dyplomową

informuję, iż w wyniku głosowania sąd postanowił:

  • przyznać tytuł Najlepszej pracy dyplomowej 2015 Agnieszce Kempie za pracę pt. Program rozwoju sektora usługowego w Trzebnicy,

  • przyznać dwa równorzędne wyróżnienia I stopnia:

Ewie Olejnik za pracę pt. Wrocławskie osiedla mieszkaniowe wzniesione w technologiach uprzemysłowionych – analiza problemów i możliwości wdrożeń działań rewitalizacyjnych,

Lidii Żółtańskiej za pracę pt. Zróżnicowanie przestrzenne i funkcjonalne przestrzeni publicznych przy dworcach kolejowych we Wrocławiu,

  • przyznać dwa równorzędne wyróżnienia II stopnia:

Agnieszce Kamizelich za pracę pt. Idea osiedla społecznego a współczesne osiedla mieszkaniowe,

Paulinie Płóciennik za pracę pt. Nowa jakość przestrzeni publicznych w miejscowości Malanów wraz z koncepcją nowego zagospodarowania wybranego obszaru.


Sekretarz konkursu

Joanna Jakubów

 


Strona 3 z 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie