Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zarząd Główny

Barbara Borsa – wspomnienie

Email Drukuj PDF

W dniu 3 marca 2016 zmarła kol. Barbara Borsa, z domu Zielińska, urodzona w 1932 roku we Lwowie, urbanista i architekt, zawodowo związana z Ziemią Świętokrzyską. Po studiach w Poznaniu i Wrocławiu, w 1956 roku skierowana „nakazem pracy” do Kielc, tu rozwinęła aktywność zawodową i społeczną. Pracując jako projektant w Wojewódzkiej Pracowni Urbanistycznej, Miastoprojekcie i na koniec Inwestprojekcie, była aktywnym członkiem stowarzyszeń zawodowych, w tym kilkukrotnie prezesem oddziałów SARP i TUP. Została odznaczona Złotą Odznaką Honorową TUP oraz innymi nagrodami i wyróżnieniami za działalność zawodową i społeczną.

Więcej…
 

Konferencja Programowa Towarzystwa Urbanistów Polskich

Email Drukuj PDF

Konferencja Programowa TUP odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Staszica (Nowy świat 72) w dniu 27 lutego 2016r. Poczatek przewidziany jest na godz. 11.00 a zakończenie – na 15.30. Konferencja jest nieodpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych członków TUP. Prosimy jednak wszystkich zainteresowanych wzięciem w niej udziału o przesłanie na adres mailowy Zarządu Głównego TUP ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) swojego zgłoszenia – z podaniem imieni, nazwiska i oddziału. Zgłoszenia prosimy przesyłac w terminie do 22 lutego br.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy na Konferencję Programową Towarzystwa, poświęconą  kluczowym wyzwaniom związanym z dalszymi kierunkami działania naszego Towarzystwa. W jej trakcie chcielibyśmy wypracować wnioski dotyczące ewentualnych zmian co do celów i sposobów naszego działania, a także propozycje ewentualnych zmian w statucie.

 

Więcej…
 

Europejska Nargoda dla Miejskiej Przestrzeni Publicznej 2016

Email Drukuj PDF

 

Europejska Nagroda dla Miejskiej Przestrzeni Publicznej 2016

Email Drukuj PDF

The European Prize for Urban Public Space jest konkursem, odbywającym się co dwa lata, który ma na celu uhonorowanie przestrzeni publicznych naszych miast. Nagroda została utworzona w 2000 roku.

Czytaj więcej: http://www.publicspace.org/en/prize/rules/2016.

Termin zgłaszania aplikacji - 22 lutego 2016.

Zachęcamy do aplikowania!

 

IX DZIEŃ URBANISTY

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do

udziału w IX Dniu Urbanisty, pod hasłem: "Ustawa krajobrazowa - szansa na

zmianę?". Szczegóły na stronie Oddziału:

 

http://tup.poznan.pl/news/164/16/IX-DZIEn-URBANISTY-Ustawa-krajobrazowa-szansa-na-zmiane

 


Strona 10 z 26

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie