Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Łodzi
Oddział Łódź

OSSA - wydarzenia otwarte

Email Drukuj PDF

W najbliższych dniach w Łodzi będą odbywać się międzynarodowe Warsztaty OSSA.

Przekazujemy poniżej listę wydarzeń otwartych  towarzyszących warsztatom - wraz z zaproszeniem do uczestnictwa - wszystkim zainteresowanym tematyką wydarzenia.

Jednocześnie z przyjemnością informuję, że nasze Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Łodzi jest jednym z patronów tegorocznej OSSY.

Organizatorom  serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !

w imieniu Zarządu TUP/o Łódź - Prezes Maria Dankowska

WYDARZENIA OTWARTE Warsztatów OSSA Łódź 2018 Widzenie :

1. Otwarty wykład Toma Emersona - sobota 13.10 g. 18:00, ŁSSE, więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1078376728993447/

-  dla osób zainteresowanych, niebędących uczestnikami warsztatów obowiązują zapisy na

wykład:

https://docs.google.com/forms/u/2/d/e/1FAIpQLSdBE32R0AWqRBJdDvu95ltgP6vV30lr8TQmJdxPmjyKMP2cyQ/viewform

- UWAGA! Wydarzenie w j. angielskim!

2. Wieczór Filmowy, niedziela 14.10 g. 20:00 Kino Tatry:

https://www.facebook.com/events/286162532109954/

UWAGA! Wydarzenie w j.  polskim z tłumaczeniem na j.angielski!

3. Dyskusja, środa 17.10 g. 19:00, Format ( w Art_Inkubatorze):

https://www.facebook.com/events/1601568489948566/

UWAGA! Wydarzenie w j. angielskim!

Więcej informacji o tegorocznej OSSie można znaleźć na stronie:

http://www.ossa.com.pl/

 

Sukcesy naszych łódzkich studentów

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że Studentki naszej łódzkiej uczelni pod koniec września brały udział w sympozjum architektury we Włoszech. Podczas swojego wystąpienia prezentowały wyniki warsztatów Urban Laboratory, którym patronował m.in. nasz łódzki oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Podczas Międzynarodowego Sympozjum Past Present Future of Urban Spaces organizowanego przez City, Space, Architecture w ramach Międzynarodowej Wystawy Architektury (BIENNALE ARCHITETTURA 2018) studentki architektury Politechniki Łódzkiej: Wiktoria Misztal, Justyna Organa, Małgorzata Ostrowska, Weronika Remisz, Ola Chlebowska i Magda Malicka, pod opieką dr inż. arch. Małgorzaty Hanzl z Instytutu Architektury PŁ omówiły koncepcje przekształceń łódzkiego Manhattanu, które były rezultatem warsztatów Urban Laboratory, odbywających się w maju 2018 r. pod opieką
dr inż. arch. Joanny Borowczyk, dr inż. arch. Marii Dankowskiej oraz dr inż. arch. Małgorzaty Hanzl.

W ramach sympozjum odbyły się liczne prezentacje grup z różnych uniwersytetów: Nowego Jorku, Hong Kongu, Włoch i innych krajów.

Naszym studentom gratulujemy ogromnego zaangażowania oraz międzynarodowych sukcesów

w imieniu Zarządu Maria Dankowska

Prezes TUP/Oddział w Łodzi

Więcej…
 

Stanowisko TUP o/Łódź w sprawie Wystawy Expo Horticultural w 2024 r.

Email Drukuj PDF

W związku z zamiarem zorganizowania w Łodzi Wystawy Expo Horticultural w 2024r.  Zarząd naszego łódzkiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich przygotował stanowisko, które skierowaliśmy na ręce Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Wyrażamy w nim z jednej strony poparcie dla inicjatywy, która będzie służyć promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej, z drugiej strony formułujemy swoje obawy dotyczące niektórych planowanych inwestycji.

Jednocześnie wyraziliśmy naszą rekomendację dotyczącą metodologii pracy przy tak dużych przedsięwzięciach, jakimi są m.in. Wystawy Expo. Zwracamy szczególną uwagę na potrzebę przygotowywania systemowych, wyprzedzających opracowań i programów działania z wykorzystaniem wielobranżowej wiedzy eksperckiej.

Zachęcamy do zapoznania się w całości z przygotowanym przez nas stanowiskiem

STANOWISKO TUP O/ŁÓDŹ DOTYCZĄCE WYSTAWY EXPO HORTICULTURAL

 

Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary!

Email Drukuj PDF

Pragniemy poinformować, że Kol. Jakub Misiak, członek naszego Oddziału i administrator strony na Facebooku,

w dniu 11 sierpnia 2018 r. wstąpił w związek małżeński.

Młodej parze życzymy Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia!

Koleżanki i Koledzy z Łódzkiego Oddziału TUP

 

Więcej…
 

WRĘCZENIE NAGRÓD TUP 13 czerwca 2018

Email Drukuj PDF

W środę 13 czerwca 2018 r. w siedzibie naszego łódzkiego oddziału TUP odbyła się podwójna uroczystość:

1. wręczenia wyróżnień w corocznym konkursie Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2017

oraz

2. wręczenie Honorowych Nagród i Wyróżnień Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Urbanistów Polskich za prace dyplomowe wykonane w roku akademickim 2016/2017, których tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej

W trakcie uroczystości podpisany został także list intencyjny o współpracy pomiędzy łódzkimi oddziałami Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jednocześnie przyjęliśmy do grona naszego Towarzystwa - ośmiu nowych członków.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z rozszerzenia naszej zawodowej współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Architektów, a także z powiększenia naszego grona kapitalnymi postaciami nowych członków Towarzystwa. Liczymy na owocne, wspólne działania :)

W trakcie spotkania odbyło się także seminarium tematyczne poświęcone konieczności dostosowywania przestrzeni publicznych do potrzeb różnorodnych użytkowników ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom  Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oddział w Łodzi - za udział w seminarium i przedstawienie prezentacji nt. "Dostępność przestrzeni publicznej - doświadczenia osób z niepełnosprawnościami".

Odbieramy wiele głosów od osób uczestniczących w naszym seminarium, jak ważny i aktualny jest to temat. Mamy nadzieję kontynuować współpracę i propagować idee projektowania dostępnego, uwzględniającego potrzeby różnych użytkowników.

Dla zainteresowanych:

nasze spotkanie było relacjonowane przez TVP 3 i krótka informacja o uroczystości pojawiła

się w lokalnych, wieczornych wiadomościach o godzinie 21.00. Podajemy link do materiału filmowego http://lodz.tvp.pl/37643311/13062018-2100

(nasza uroczystość zaczyna się około 05:48  minuty nagrania)

 

 

 


Strona 1 z 3

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie