Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Lublinie
Oddział Lublin

Konkurs na prace dyplomowe

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Lublinie

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w

KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe licencjackie, inżynierskie i magisterskie, obronione w dowolnej uczelni z województwa lubelskiego i na dowolnym kierunku studiów lub w dowolnej uczelni spoza województwa lubelskiego w przypadku gdy tematyka pracy dyplomowej dotyczy terenu lub zagadnień związanych z województwem lubelskim.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu tematyka zgłaszanej pracy dyplomowej powinna się wpisywać w statutowe cele Towarzystwa Urbanistów Polskich, a więc wspierać działania na rzecz zagospodarowania przestrzennego kraju, poprzez badanie zagadnień z zakresu: zasad zrównoważonego rozwoju oraz ładu przestrzennego, ochrony i tworzenia wartości kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych, problemów rozwoju i integracji wspólnot i społeczności lokalnych oraz zaspokajania ich potrzeb,

Prace dyplomowe mogą być zgłaszane przez promotorów (promotor może zgłosić max. 2 prace), pod kierunkiem których były przygotowane, wyłącznie w formie elektronicznej na adres konkursu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2019 r. Promotor zgłaszający pracę dyplomową do konkursu przygotowuje pismo przewodnie (wzrór pisma) i załącza zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu (wzór zgody). Na podany adres e-mail można także kierować wszelkie pytania dotyczące konkursu.

 

Patronat honorowy Konkursu

 

Sponsor Konkursu

 

Zebranie Oddziału

Email Drukuj PDF

W imieniu Zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich – Oddział w Lublinie serdecznie zapraszamy na spotkanie członków oraz sympatyków Towarzystwa.

Głównym celem spotkania jest dyskusja nad kierunkiem prac oraz rozwoju i działań naszego Oddziału w najbliższej kadencji. Przedstawione zostaną wyniki wyborów  Walnego Zebrania Oddziału TUP w Lublinie oraz XVII Walnego Zjazdu Towarzystwa Urbanistów Polskich, który odbył się w dniach 12-13 września 20125 r. w Łodzi. Kolega Władysław Rawski przedstawi swoje wspomnienia z wycieczki do Stanów Zjednoczonych w pokazie pt. "Stany Zjednoczone oczami urbanisty"

Zebranie odbędzie się w sali konferencyjnej Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin (sala 1206, XII piętro) przy ul. Wieniawskiej 14 w dniu 29.09.2015 r. o godz. 15:30. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności drogą mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub telefonicznie (602 589 682 lub 602 122 597).

 

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny w Lublinie

Email Drukuj PDF

Gmina Miasto Lublin ogłosiła konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie projektu koncepcyjnego p.t. Projekt rewitalizacji obszaru Podzamcza w Lublinie. Konkurs dotyczy obszaru o powierzchni ok. 34,8 ha, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta Lublina. Ustalenia zwycięskich prac zostaną wykorzystane przy sporządzaniu planu miejscowego dla tego obszaru. Wszelkie informacje dotyczące konkursu zawarte są na stronie: http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=10955

Wnioski o dopuszczenie do konkursu należy składać do 15 września 2011 r. do godz. 13:00.

 


Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie