Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Oddział Lublin

Pożegnanie

Email Drukuj PDF

Pożegnanie zmarłej 31 października 2017 r. IZABELI CHYŁY

wygłoszone na pogrzebie w dniu 7 listopada 2017 r.

Żegnamy naszą Koleżankę Izę, z którą pracowaliśmy od początku lat sześćdziesiątych w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Lublinie, aż do czasu Jej przejścia na emeryturę w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Iza była serdeczną, bezkonfliktową koleżanką, przyjazną, pomocną w potrzebie, pełną dobroci, bardzo lubianą! Była bardzo zdolna, sumienna i ceniona w pracy, co bez wątpienia potwierdziliby nasi szefowie: Romek Dylewski, Tadeusz Chmielewski i obecny wśród nas Zdzisio Wośko. Tak wiele im zawdzięczamy, między innymi niezapomnianą, przyjazną atmosferę pracy. Pamiętam doskonale, kiedy w pierwszym okresie pracy Iza otrzymała zadanie wykonania mapy hipsometrycznej Lublina. Z pracy tej wywiązała się perfekcyjnie, a kierownik Pracowni, R. Dylewski Jej dzieło porównał do map w atlasach Romera. Tak więc na samym początku pracy uzyskała opinię osoby zdolnej i pracowitej, opinia ta w przyszłości się utrwaliła. Iza była magistrem geografii UMCS, ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Planowania Przestrzennego Politechniki Warszawskiej.

W życiu rodzinnym była troskliwą, mądrą i opiekuńczą żoną i matką. Kiedy 6 lat temu zmarł Jej mąż, dzieci otoczyły swoją mamę opieką i pomocą. Najstarsza córka Barbara dbała o Jej potrzeby, zapewniała opiekę lekarską i wygodę życia. Troskliwą, pełną oddania opiekę i miłość ze strony córek, syna a także wnuczek Iza miała do ostatnich chwil swego życia.

Składam wyrazy serdecznego współczucia córkom, synowi, wnuczkom, a także siostrom i całej rodzinie. Mama Wasza miała także dzięki Wam piękne, spełnione życie. Była z Was bardzo dumna i szczęśliwa, że Was ma.

Żegnamy Ciebie Izo nasza droga, kochana Koleżanko i Przyjaciółko.

Dziękujemy Ci za Twoją Dobroć, Szlachetność i Miłość.

Danuta Kubejko

 

Zebranie Oddziału

Email Drukuj PDF

W imieniu Zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich – Oddział w Lublinie serdecznie zapraszamy na spotkanie członków oraz sympatyków Towarzystwa.

Głównym celem spotkania jest dyskusja nad kierunkiem prac oraz rozwoju i działań naszego Oddziału w najbliższej kadencji. Przedstawione zostaną wyniki wyborów  Walnego Zebrania Oddziału TUP w Lublinie oraz XVII Walnego Zjazdu Towarzystwa Urbanistów Polskich, który odbył się w dniach 12-13 września 20125 r. w Łodzi. Kolega Władysław Rawski przedstawi swoje wspomnienia z wycieczki do Stanów Zjednoczonych w pokazie pt. "Stany Zjednoczone oczami urbanisty"

Zebranie odbędzie się w sali konferencyjnej Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin (sala 1206, XII piętro) przy ul. Wieniawskiej 14 w dniu 29.09.2015 r. o godz. 15:30. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności drogą mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub telefonicznie (602 589 682 lub 602 122 597).

 

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny w Lublinie

Email Drukuj PDF

Gmina Miasto Lublin ogłosiła konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie projektu koncepcyjnego p.t. Projekt rewitalizacji obszaru Podzamcza w Lublinie. Konkurs dotyczy obszaru o powierzchni ok. 34,8 ha, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta Lublina. Ustalenia zwycięskich prac zostaną wykorzystane przy sporządzaniu planu miejscowego dla tego obszaru. Wszelkie informacje dotyczące konkursu zawarte są na stronie: http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=10955

Wnioski o dopuszczenie do konkursu należy składać do 15 września 2011 r. do godz. 13:00.

 


Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie