Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział Warszawa

„Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”

Email Drukuj PDF

Spotkanie autorskie z prof. Krzysztofem Domaradzkim, członkiem OW TUP.

„Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka”

Spotkanie odbędzie się 25 lutego (czwartek) 2016, o godz. 18.00, w Smolna 8 Studio – bud. „Młotek”, poziom 19., ul. Smolna 8.

Ze względu na dostępność w budynku tylko jednej windy należy przybyć wcześniej.

Spotkanie poprowadzi Radosław Gajda.

Wstęp wolny

 

Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy dla doktorów i magistrów

Email Drukuj PDF

Rusza pierwsza edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”, w którym przyznawane będą nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Prace należy nadsyłać do 29 lutego br.

Więcej…
 

Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?

Email Drukuj PDF

21 stycznia Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego opublikowało analizę eksperta CA KJ dr. inż. Michała Domińczaka pt. Rodzina na swoim. Jak wesprzeć budownictwo jednorodzinne w Polsce?. Można ją pobrać tutaj. Celem analizy jest przedstawienie uwarunkowań prawnych, planistycznych i projektowych mających wpływ na dostęp i wykorzystanie terenów budowlanych w Polsce.  Analiza odnosi się przede wszystkim do problemu dostępności do terenów dla budownictwa jednorodzinnego, choć przedstawione zagadnienia dotyczą również zabudowy wielorodzinnej, zwłaszcza tej niskiej i realizowanej w mniejszej skali.

 

Spotkanie członków OW TUP - 16 lutego br. o godz. 16.30

Email Drukuj PDF

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP zapraszam na otwarte zebranie Oddziału, które odbędzie się 16 lutego br, o godz.16.30 w naszym lokalu  przy ul. Lwowskiej  5. Tematem zebrania będzie dyskusja poprzedzająca ogólnopolską  Konferencję Programową  TUP, która odbędzie się 27 lutego w Warszawie. Tezy na  tę konferencję przygotowuje  Prezes, kol. Piotr Lorens; mają być gotowe lada dzień. Jak tylko je otrzymamy to niezwłocznie  je prześlemy (wraz z   informacjami dot. zgłoszeń na Konferencję  i innych spraw  organizacyjnych).

W ocenie Zarządu Oddziału, zapowiedziana na WZD w Łodzi  Konferencja Programowa może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego Stowarzyszenia. Chcielibyśmy, żeby głos naszego warszawskiego środowiska reprezentował w miarę pełne   spektrum opinii i poglądów na ten temat. Apelujemy więc o aktywny udział w zebraniu OW TUP.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami

Bartłomiej Kolipiński

Prezes Oddziału

 

"Handel Miejski, Ulice Handlowe - Brakująca formuła w centrach miast. Poszukiwanie Wspólnej Wizji".

Email Drukuj PDF

"Handel Miejski, Ulice Handlowe - Brakująca formuła w centrach miast. Poszukiwanie Wspólnej Wizji".

14 stycznia 2016, godz. 14.00

Dom Kultury PROM, Saska Kępa

ul. Brukselska 23, Warszawa

Więcej…
 


Strona 10 z 29

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie