Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News
Oddział Warszawa

Aktualności dotyczące prac nad procedurami planistycznymi w Warszawie

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Stan na dzień  10 stycznia  2012 r.

Projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wykładane do publicznego wglądu

Read more...
 

Zrównoważony metabolizm miejski

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Oddziały Towarzystwa Urbanistów Polskich w Warszawie i Katowicach, wspólnie ze Szkołą Główną Handlową – Katedrą Samorządu Terytorialnego i Gospodarki Lokalnej oraz Mazowieckim Biurem Planowania Regionalnego organizują cykl seminariów poświęconych planowaniu rozwoju w obszarach metropolitalnych.

Tytuł cyklu – „Zrównoważony metabolizm miejski w planowaniu przestrzennym” podkreśla aspekt racjonalizacji wykorzystania energii i innych zasobów w procesach rozwoju, a poszczególne spotkania cyklu poświęcone są możliwościom warsztatowym optymalizacji obiegu tych czynników. Celem seminarium jest zwiększenie roli analiz konsumpcji i przepływu zasobów w planowaniu przestrzennym oraz wykorzystanie w praktyce dorobku badawczego w tej sferze, m.in. projektu SUME realizowanego w ramach 7-go Programu Ramowego UE przez SGH. Seminaria odbywać się będą zazwyczaj w przedostatnie poniedziałki miesiąca o godzinie 14:00, w siedzibach poszczególnych organizatorów.

Read more...
 

Mazowiecka Regionalna Rada do spraw Rewitalizacji

E-mail Print PDF
There are no translations available.

20 grudnia 2011 r. w siedzibie Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie na ul. Solec 22 - miało miejsce pierwsze robocze spotkanie Mazowieckiej Regionalnej Rady do spraw Rewitalizacji.

Obok przedstawicieli m.in. MBPR, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, miast Płocka, Radomia i Warszawy oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich udział wzięli przedstawiciele Towarzystwa Urbanistów Polskich, w tym prezes Oddziału Warszawskiego TUP - dr Tomasz Sławiński.

Celem Mazowieckiej Regionalnej Rady do spraw Rewitalizacji jest m.in. koordynacja, wsparcie merytoryczne oraz edukacja podczas realizacji działań z zakresu rewitalizacji w regionie.

 

Read more...
 

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniach 6-7 grudnia 2011 roku w  Warszawie odbyły się warsztaty pt. Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce.

W spotkaniu w roli prelegenta udział wziął dr Tomasz Sławiński, Prezes Warszawskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Przedstawił on prezentację pt. "CASE STUDY: Perspektywy inwestycji komercyjnych w Metropolii Warszawskiej".

 

Read more...
 

Co może ochronić miejską zieleń? Pomoże tylko plan

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Wywiad z architektem i urbanistą Grzegorzem Buczkiem.

Tylko plany zagospodarowania skutecznie chronią przestrzenie publiczne, parki, skwery, rezerwy pod drogi czy cenne obiekty kultury współczesnej, jakim był np. Supersam. Został zburzony. Gdyby był plan, pewnie stałby nadal - mówi urbanista Grzegorz Buczek.

Dariusz Bartoszewicz: Piszemy od kilku dni o tym, co się dzieje na Ursynowie. W parku im. Jana Pawła II przy ul. Romera deweloper buduje biurowiec. Inny dostał z ratusza pozwolenie na nowe osiedle i 300 mieszkań na skwerze między starymi blokami w rejonie ul. Cybisa. Miejscowy plan zagospodarowania dla tego obszaru Ursynowa, który mógłby lepiej chronić zieleń, powstaje od ponad pięciu lat. Co robić?

Grzegorz Buczek, urbanista: Warto też dostrzec racje inwestora. Jest właścicielem terenu, chce z niego zrobić użytek. Albo uzyskać odszkodowanie, jeśli plan zabroni budowania na działce, której jest właścicielem.

więcej

 


Page 31 of 33

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie