Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział we Wrocławiu
Oddział Wrocław

Konferencja naukowa - 25-26 września 2017 r. - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Email Drukuj PDF

Katedra Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na Konferencję Naukową "Gospodarka Przestrzenna, stan obecny i wyzwania przyszłości - ujęcie interdyscyplinarne".

Konferencja jest połączona z jubileuszami 55. rocznicy powstania Katedry Gospodarki Przestrzennej oraz 15. rocznicy utworzenia kierunku studiów gospodarka przestrzenna na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Celem Konferencji jest zaprezentowanie dorobku naukowego i dydaktycznego zarówno pracowników Katedry Gospodarki Przestrzennej, jak i innych ośrodków naukowych (podsumowanie dotychczasowych działań, przegląd i synteza dokonań), upowszechnienie wyników badań, zainspirowanie nowych kierunków badawczych, integracja środowiska naukowego, administracji publicznej i praktyków zajmujących się szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną, wymiana doświadczeń i poglądów.

Termin: 25 - 26 września 2017 r.

Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, 50-363 Wrocław, pl. Grunwaldzki 24a - Centrum Dydaktyczno-Naukowe, Aula Jana Pawła II


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 

Spotkanie członków TUP - 23.01.2017 r.

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy na spotkanie członków naszego oddziału, podczas którego postaramy się podsumować ubiegły rok i opowiedzieć o planach na rok 2017.

Jednocześnie planujemy wręczyć nagrody laureatom konkursu organizowanego przez nasz oddział na najlepszą pracę dyplomową.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 23.01.2017r., o godzinie 16.30 w nowej siedzibie IRT przy ulicy Dawida 1A.

 

Międzynarodowe warsztaty partycypcyjne

Email Drukuj PDF

Witajcie.

Nasz oddział bierze udział w międzynarodowym projekcie Be:in, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+.

W projekt zaangażowane są następujące miasta: Billere (Francja), Silvi (Włochy), Gulbene (Litwa), Saillans (Francja), Timisoara (Rumunia), Istiea (Grecja) oraz TUP – Oddział Wrocław.

Celem projektu jest międzynarodowa wymiana doświadczeń dotyczących szeroko rozumianej partycypacji społecznej i uczenie się od siebie.

W ramach projektu przewidziane są między innymi cztery wyjazdy na pięciodniowe warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać przykłady zastosowanych w danej gminie metod partycypacji społecznej, które przyczyniły się do rozwiązania konkretnych problemów oraz niesamowite miejsca i ciekawych ludzi.

Każdy z warsztatów ma starannie opracowany program, który musi uzyskać akceptację partnerów. W Billere odbyło się pierwsze spotkanie partnerów, wróciłam pełna energii i chęci do działania, ponieważ w projekt zaangażowani są niesamowici ludzie. Zwieńczeniem projektu ma być katalog dobrych praktyk partycypacyjnych.

W związku z zaangażowaniem naszego oddziału TUP szukamy chętnych osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie. W ramach projektu pokrywane są koszty dotyczące przejazdów/przelotów, noclegów oraz pobytu. Na każdy wyjazd wysyłamy przynajmniej dwie osoby, więc nie musicie się obawiać, że będziecie podróżować samotnie.

Pierwsza wizyta już 23 stycznia 2017 r. w Silvi.

W połowie grudnia planowane jest spotkanie dla osób, które zgłoszą chęć uczestnictwa w Be:in. A jeśli już teraz ktoś ma pytania odnośnie projektu, bądź chciałby zgłosić się – proszę o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pierwszeństwo mają osoby z naszego oddziału, jeżeli ktoś z innego oddziału bądź spoza TUP przekona nas, że udział w projekcie pomoże w jego pracy, zapraszamy.

 

Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit?

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Seminarium: „Smart governance” w zarządzaniu lokalnym i regionalnym – praktyka czy mit? organizowane przez Polish Governance Institute oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce.

Towarzystwo Urbanistów Polskich O. Wrocław objęło Seminarium swoim Patronatem.

Termin: 17 listopada 2016 r. godz. 12:00

Miejsce: Biuro Łącznikowe Wolnego Kraju Saksonii, Pasaż Pod Błękitnym Słońcem, Rynek 7


Serdecznie zapraszamy do udziału w`Seminarium.
 

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wrocław: wizerunek miasta 2017”

Email Drukuj PDF

Katedra Urbanistyki i Procesów Osadniczych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej serdecznie zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Wrocław: wizerunek miasta 2017”.

Celem konferencji jest przegląd i synteza wiedzy na temat wizerunku miasta (w szczególności miasta Wrocławia) w okresie intensywnych przemian cywilizacyjnych, przestrzennych i społecznych, wypracowanej w ostatnich latach przez różne dyscypliny naukowe.

Koszt udziału: 200/100 zł

Termin zgłaszania tytułów i abstraktów referatów: 18 listopada 2016 r. (formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: lukasz.damurski(at)pwr.edu.pl.

Termin: 7 lutego 2017 r.

Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, ul. B. Prusa 53/55, 50-377 Wrocław


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.
 


Strona 4 z 12

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie