Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział we Wrocławiu
Oddział Wrocław

Historyczne centrum Madrytu.Miejskie strategie rewitalizacji

Email Drukuj PDF

Wykład prof. Franchini będzie dotyczył problematyki rewitalizacji historycznych centrów miast na przykładzie przekształceń przeprowadzonych w centrum Madrytu. Miasto to, którego historyczne centrum obejmujące ponad 400 ha należy do największych wśród miast europejskich, może poszczycic się kilkoma bardzo udanymi realizacjami, które nie tylko zwiększyły atrakcyjność ale wyraźnie podniosły jakość życia w tym miejscu.

Teresa Franchini - urodzona i wykształcona (architektura) w Argentynie mieszka i pracuje od 30 lat w Madrycie. W Europie do swojego pierwotnego wykształcenia dodała urbanistykę i planowanie regionalne (University College London) oraz doktorat na Politechnice w Madrycie. Od wielu lat uczy na jednym z najstarszych prywatnych uniwersytetów w sttolicy Hiszpanii San pablo - CEU, gdzie jest profesorem. Zajmuje się planowaniem i rozwojem miast i regionów. Współpracuje także z hiszpańską Narodową Radą ds Badań Naukowych. Ma nie tylko doświadczenie jako autor kilku książek (w tym analizy porównawczej systemów planowania na świecie: International Manual of Planning Practice) ale także ma szerokie doświadczenia praktyczne w opracowywaniu planów i strategii rozwoju. W latach 2002-2005 pełniła funkcję wiceprezydenta ISOCARPu (International Society of City and Regional Planners)

Wykład Teresy Franchini odbędzie się 24 maja 2012 r. (czwartek)

miejsce: Muzeum Współczesne Wrocław

godzina: 18.00

wykład w języku angielskim

 

European Urban Summer School 2012 for Young Planning Professionals

Email Drukuj PDF

European Urban Summer School 2012 for Young Planning Professionals czyli szkoła letnia dla młodych urbanistów współorganizowana przez AESOP, ECTP-CEU, IFHP oraz ISOCARP.

Miejsce: Londyn

Czas: 21-30 września 2012

Więcej informacji na stronie:

http://www.aesop-planning.eu/news/en_GB/2012/03/30/readabout/european-urban-summer-school

Oraz bezpośrednio na stronie EUSS:

http://www.scibe.eu/category/euss/

 

Zapraszamy na debatę Planete Doc

Email Drukuj PDF

"Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?" - taki jest tytuł dyskusji, którą pomagamy zorganizować 16 maja, w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Jej tematem są zrównoważone miasta przyszłości.

Debata zostanie przeprowadzona w ramach wrocławskiej edycji festiwalu Planete+ Doc, bezpośrednio po projekcji filmu "Zurbanizowani" Gary'ego Hustwita. Film trwa 85 min. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.00. Przewidujemy więc, że zaczniemy debatować ok. godz. 19.30.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

Adam Grehl – wiceprezydent Wrocławia
Andrzej Mizgajski – prezes Zarządu Green Cross Poland
Radosław Mołoń – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Aldona Wiktorska-Święcka – Uniwersytet Wrocławski
Marek Wiland – przewodniczący Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą we Wrocławiu

Moderator: Przemysław Filar - Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia 

O czym będziemy rozmawiać?

Tags: Konferencja
Więcej…
 

I Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej

Email Drukuj PDF

Już w najbliższy piątek (30.09.) wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich współorganizuje - wraz z Miastem dla Ludzi i prezydentem Romanem Szełemejem - konferencję o przyszłości Wałbrzycha. Spotykamy się o godz. 10.00, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, przy ul. Zamkowej 4.
Podczas Forum przedstawimy roboczą wersję Strategii Wsparcia Rozwoju Wałbrzycha - dokumentu, którego autorami są m.in. członkowie wrocławskiego oddziału TUP. Można go przeczytać tu.
Program I Forum Aglomeracji Wałbrzyskiej:

Tags: Konferencja
Więcej…
 

Wrocław: 3. Forum Metropolitalne

Email Drukuj PDF

Kolejna edycja corocznej konferencji organizowanej przez wrocławski oddział TUP już w najbliższy piątek, 10.06.2011. Tym razem spotykamy się w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy ul. Dobrzyńskiej 21/23 we Wrocławiu (na V piętrze).

Urząd Marszałkowski jest współorganizatorem 3. Forum Metropolitalnego. Impreza wpisuje się w kalendarz spotkań poświęconych makroregionalnej Strategii dla Polski Zachodniej, którą pisze pięć województw z tej części kraju.

Forum rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp wolny. Oto szczegółowy program:

Tags: Konferencja
Więcej…
 


Strona 12 z 12

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie