Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział we Wrocławiu
Oddział Wrocław

"Masakrytycznie - Kultura Zmiany" - konferencja na Nadodrzu!

Email Drukuj PDF

TUP oddział Wrocław z przyjemnością informuje, że jest współorganizatorem konferencji  "Masakrytycznie - Kultura Zmiany", która w przyszłym tygodniu ( 12 - 15 grudnia 2012 roku ) podsumuje trzy lata rewitalizacji wrocławskiego Nadodrza.

Na szczególną uwagę zasługują wydarzenia w piątek tj. 14 grudnia 2012 roku. Wtedy to postaramy się przyjrzeć się doświadczeniom kilku miast i środowisk w obszarze rewitalizacji oraz o instrumentach polityki miejskiej. Moderatorem dyskusji będzie Wiceprezes TUP oddział Wrocław - Łukasz Medeksza.

Spotykamy się w całkiem nowym miejscu na Nadodrzu - w Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin", przy ul. Dubois 33/35a.

Szczegółowy program dostępny jest tutaj: PROGRAM

 

Więcej informacji - na stronie www.masakrytycznie.pl

Zapraszamy!

Więcej…
 

Spotkanie w Oddziale TUP Wrocław - 15 listopada 2012 r.

Email Drukuj PDF

W następny czwartek czyli 15 listopada 2012 r., o godzinie 17.30 zapraszamy serdecznie do siedziby TUP przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19, III piętro na spotkanie członków i sympatyków TUP - Oddział Wrocław z Studenckim Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej Politechniki Wrocławskiej.

Na spotkaniu Studenci opowiedzą o działalności koła naukowego. A już teraz przedstawiamy krótką charakterystykę działalności Koła Naukowego.

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej (SKNGP) to młoda organizacja, działająca przy Katedrze Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. SKNGP zrzesza studentów, którzy interesują się planowaniem przestrzennym i urbanistyką, oraz pozwala im na szlifowanie swoich umiejętności zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Bierzemy udział w studenckich konferencjach, warsztatach i konkursach. Organizujemy wewnętrzne mini-szkolenia oraz seminaria tematyczne.

Więcej…
 

Weissenhof – osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy

„Weissenhof – osiedle Werkbundu, Stuttgart 1927“

czynnej codziennie w godz. 10.oo - 18.oo w holu Hotelu Park przy ul. Kopernika 9 we Wrocławiu, w najbardziej prestiżowym obiekcie wrocławskiego osiedla WUWA – zaprojektowanym przez Hansa Scharouna domu dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw.

Osiedle Weissenhof jest pierwszym spośród sześciu osiedli wzorcowych Werkbundu wybudowanych w latach 1927-1932 w miastach europejskich: w Stuttgarcie, w Brnie, we Wrocławiu, w Zurichu, w Pradze i w Wiedniu.

Osiedla te były formą poszukiwania rozwiązań problemu przeludnienia miast i odpowiedzi na nowe oczekiwania społeczeństwa w sferze jakości mieszkania.

Można śmiało powiedzieć, że Weissenhof to zbudowany manifest modernizmu. Do opracowania i realizacji projektów zaproszono wówczas siedemnastu architektów europejskiej awangardy – takich jak Mies van der Rohe, Walter Gropius i Le Corbusier. W efekcie powstał jeden z najwybitniejszych zespołów zabudowy XX wieku.

Wystawa jest częścią projektu „Weissenhof i WUWA – tworzenie sieci współpracy w dziedzinie rewitalizacji osiedli Werkbundu“ realizowanego przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  w partnerstwie z Muzeum Weissenhof w Stuttgarcie.

W ramach projektu we wrześniu br. w Stuttgarcie pokazano wystawę poświęconą wrocławskiemu osiedlu WUWA.

zaproszenie

 

SEMINARIUM „EUROPEJSKIE SALONY WOLNE OD AUT – RUCH W DOBRYM KIERUNKU” - 17.09.2012 Wrocław

Email Drukuj PDF

ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM 17.09.2012

„EUROPEJSKIE SALONY WOLNE OD AUT – RUCH W DOBRYM KIERUNKU”

Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MOBILNOŚCI*

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy na seminarium prezentujące dobre praktyki w uwalnianiu centrów europejskich miast od samochodów. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną przykłady sukcesów Sewilli oraz Bordeaux. Seminarium organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową oraz Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia z okazji rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Mobilności.

 

  • CZAS: poniedziałek, 17 września 2012r., od 10:00 do 14:00
  • MIEJSCE: Wrocław, ul. Oławska 2 (róg Rynku i Oławskiej), II piętro
  • Wstęp wolny
Więcej…
 

Konferencja Modelling 2012

Email Drukuj PDF

Politechnika Krakowska wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP

w Krakowie organizuje III edycję konferencji

"MODELOWANIE PODRÓŻY I PROGNOZOWANIE RUCHU"

więcej szczegołów w załączniku

 

Informacja

 


Strona 10 z 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie