Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News > Aktualności > Wyniki XXIX konkursu na najlepszą pracę dyplomową i kursową

Wyniki XXIX konkursu na najlepszą pracę dyplomową i kursową

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 16 października 2018 r. ogłoszono wyniki XXIX konkursu organizowanego przez oddział katowicki Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepszą pracę dyplomową i kursową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. Od kilku lat konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego przy współpracy Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Biblioteki Śląskiej.

 

W konkursie udział bierze pięć uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

 

 

Spośród 13 prac, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego przyznano nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia.

Nagrodę Roku 2018 katowickiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, we współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego przyznano za próbę zastosowania podejścia adekwatnego do kontekstu miejsca i czasu w pracy pt.:

"Nowe miasta w GZM. Wykorzystanie Transit Oriented Development w celu optymalnego rozmieszczenia miast"
Autor: Sonia Mazur
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło
Uczelnia: Politechnika Śląska w Gliwicach

Wyróżnienia Roku 2018 katowickiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, we współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego przyznano pracom pt.:

"Dąbrowa od nowa. Koncepcja reurbanizacji obszarów centrum Dąbrowy Górniczej" - za kompleksowe podejście planistyczne w próbie znalezienia remedium urbanistycznego
Autor: Adrian Duda
Promotor: dr hab. inż. arch. Krzysztof Kafka
Uczelnia: Politechnika Śląska w Gliwicach

"Centrum jogi i kontaktu człowieka z naturą" - za próbę znalezienia zrównoważonej struktury urbanistycznej o organicznej formie
Autor: Kinga Demska
Promotor: dr inż. arch. Adam Bednarski
Uczelnia: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Wyróżnienie Roku 2018 katowickiego oddziały Towarzystwa Urbanistów Polskich przyznano za próbę powrotu do dobrych korzeni i tradycji urbanistyki w pracy pt.:

"Kietrz od nowa"
Autor: Patryk Nosal
Promotor: dr inż. arch. Henryk Zubel
Uczelnia: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

 

Finał konkursu i wystawa nagrodzonych prac odbyły się w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego. Nagrody wręczali: wicemarszałek województwa Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, dyrektor Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Ferdynand Morski oraz w imieniu organizatora konkursu prezes zarządu oddziału katowickiego TUP Katarzyna Ujma-Wąsowicz.

W styczniu 2019 roku planowana jest wystawa prac w gmachu głównym Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie