SPOTKANIA ZARZĄDU ODDZIAŁU ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ PIERWSZĄ ŚRODĘ MIESIĄCA O GODZINIE 17.00
SPOTKANIA MAJĄ CHARAKTER OTWARTY.
Prezes
Wiceprezes
Sekretarz
Skarbnik
Jacek Skorupski
Członkowie
Daniel Piotrowski
Marcin Świetlik Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1972) oraz Podyplomowego Studium Planowania Regionalnego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (1979).
Od 1973 r zatrudniony w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy. Ostatnio na stanowisku Kierownika Pracowni Centrum. Główny projektant licznych Studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (n.p. Gminy Warszawa ? Centrum, m.Płocka, m.Przemyśla, gm. Zakroczym, gm.Tuszcz i inn) oraz Miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (n.p. Starego Mokotowa, rejonu Olbrachta, Fortu Bema ? 1 Etap, Zawad i Kępy Zawadowskiej, Natolina Zachodniego, m.Sokołowa Podlaskiego, m. Tłuszcza i inn.) Współprojektant Planu Regionalnego Trypolitanii, główny projektant Planu Regionalnego Fezzanu oraz planów dzielnic Trypolisu ? Suq Al. Juma i Hayy Al. Andalous (Libia).
Autor kierujący opracowań specjalistycznych n.p. Studium rozmieszczenia budynków wysokościowych na terenach śródmieścia Warszawy oraz Studium delimitacji Obszaru Chronionego Krajobrazu Skarpy Warszawskiej. Współautor poradnika Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz autor poradnika Prognoza skutków finansowych uchwalenia planu miejscowego.
Laureat konkursów urbanistycznych na koncepcje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m. Płocka (I nagroda) i m.st. Warszawy (wyróżnienie).
Odznaczony m.in. Odznaką za Zasługi dla Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej oraz Złotą Odznaką Honorową TUP.
Paulina Sikorska, dr nauk technicznych w specjalizacji planowanie przestrzenne (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), a także absolwentka geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów podyplomowych z zakresu funduszy europejskich na Wydziale Prawa i Administracji UMK, urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Rewitalizacji miast -organizacji i finansowania realizowanych przez Szkołę Główną Handlowa i Uniwersytet Jagielloński. Członek Komisji Dialogu Społecznego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przy Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków, od lipca 2010 r. przewodniczącą tej Komisji. Odznaczona srebrną odznaką TUP.
- Członek Zespołu do spraw wznoszenia pomników i realizacji upamiętnień na terenie m.st. Warszawy (Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy Nr 532/2021 w sprawie powołania i określenia organizacji Zespołu do spraw wznoszenia pomników i realizacji upamiętnień na terenie m.st. Warszawy z dnia 12 kwietnia 2021 r.).
- Członek Komitetu Rewitalizacji m.st. Warszawy
- Przewodnicząca Komisji do spraw dóbr kultury współczesnej przy Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków. (Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy NR 1606/2019 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 24 października 2019 r.).
- W okresie 02.2021 - 06.2021 r. - Członek grupy eksperckiej przygotowującej propozycje rozwiązań do aktualizacji krajowej polityki miejskiej w tematyce kształtowanie przestrzeni.
Joanna Dziedzic-Bukowska - doktor nauk prawnych, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, wykładowca na uczelniach wyższych, trener. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Praca doktorska przygotowana pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Zygmunta Niewiadomskiego, pt. "Sądowoadministracyjna kontrola aktów planowania przestrzennego gminy". Dwunastoletni staż pracy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie w wydziale zajmującym się kontrolą rozstrzygnięć wydawanych w procedurze planistycznej, zagospodarowaniu przestrzennym, ochronie środowiska oraz w procesie budowlanym. Prowadzi kancelarię prawną specjalizującą się w sprawach szeroko rozumianego procesu inwestycyjno-budowlanego. Autorka licznych publikacji, w tym artykułów i głos związanych z tematyką procesu inwestycyjno-budowlanego oraz postępowania sądowoadministracyjnego. Współautorka "Komentarza do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym" oraz "Leksykonu budowlanego".
Daniel Piotrowski
Jacek Skorupski

Czynnie związana jako projektant z planowaniem przestrzennym i urbanistyką - od 1996 r. w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy, następnie od 2006 r. w Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie - obecnie na stanowisku kierownika Działu Planowania Przestrzennego. Główny projektant miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (m.in. zachodniej części Ursynowa Północnego, Żoliborza Południowego, okolic tzw. Ściany Wschodniej, rejonu ul. Kłobuckiej i inne) oraz współautor planów (Wilanowa Zachodniego, Marymontu I i II, obszaru w rejonie Pałacu Kultury i Nauki, planów dla terenów położonych w Markach- cz. I, II, III, IV, Siedlcach i inne).
Autor kierujący koncepcji w tym: "Wytycznych programowo-przestrzennych do projektu zagospodarowania Placu Bankowego, Placu Teatralnego oraz ulicy Senatorskiej" (MPPPiSR-2008/2009), "Koncepcji Urbanistycznej części Śródmieścia Radzymina" (2017), recenzji i wytycznych urbanistycznych wykonywanych na potrzeby CEWOK (2004), GUGiK (2014).
Do sierpnia 2014 zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Urbanistów z/s w Warszawie (ostatnia kadencja). W latach 2013-2017 Biegły Sądowy w zakresie urbanistyki, gospodarki przestrzennej, planowania i zagospodarowania przestrzennego przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Od 2004 r. członek/przewodnicząca licznych Gminnych i Miejskich Komisji Urbanistyczno-Architektonicznych.
Judyta Wesołowska jest absolwentką Międzywydziałowego Studium Gospodarki Przestrzennej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a następnie ukończyła Podyplomowe Studium Urbanistyk i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2009 roku pracuje jako asystent na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu urbanistyki, planowania przestrzennego i infrastruktury technicznej oraz prace badawcze w ramach grantów naukowych dot. wpływu inwestycji infrastrukturalnych na planowanie przestrzenne i społeczeństwo.
Poza pracą na uczelni opracowuje dokumenty planistyczne z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego będąc współautorem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i opracowań konkursowych koncepcji urbanistycznych. Współpracowała z Krajową Agencją Poszanowania Energii przy przygotowaniu opracowania ?Niskoemisyjność w planowaniu przestrzennym? dla Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Jest Przewodniczącą Rady Fundacji na rzecz Młodych Naukowców działającej na rzecz poszerzenia interdyscyplinarności w badaniach naukowych.
< Prev | Next > |
---|