Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
News > Aktualności > Kazimierz Stachowiak odszedł

Kazimierz Stachowiak odszedł

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 września 2011 r. odszedł od nas Kolega Kazimierz Stachowiak.

Ś.p. Kazimierz Stachowiak urodził się 19.01.1931 w Inowrocławiu. Studiował w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Szczecinie i na Politechnice Gdańskiej, gdzie ukończył Wydział Architektury.

Od 1954 r. pracował w Biurze „Miastoprojekt” Szczecin, a także wykładał przez wiele lat w Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego Politechniki Szczecińskiej. Był członkiem Towarzystwa Urbanistów Polskich od 1969 r., a w latach 80-tych pełnił funkcję członka Zarządu Oddziału Szczecińskiego. Uczestniczył też czynnie w pracach Stowarzyszenia Architektów Polskich. Po przejściu na emeryturę kontynuował działalność społeczną jako niekwestionowany autorytet  w sprawach konkursów urbanistycznych i architektonicznych, inicjator i wielokrotny sędzia-referent tych konkursów, przez co wpłynął na podniesienie rangi naszego regionu w dziedzinie architektury. Reprezentował też nasze środowisko na kongresach i zjazdach w kraju i za granicą.

 

 

Autor licznych realizacji architektonicznych, a także projektów urbanistycznych (m.in. zagospodarowanie góry Czcibora wokół pomnika 1000-lecia bitwy pod Cedynią, osiedle mieszkaniowe przy ul. Herbowej w Szczecinie). Chętnie służył wiedzą i doświadczeniem kolejnym pokoleniom urbanistów i architektów, dawał przykład sumienności i odpowiedzialności. Był laureatem licznych nagród i wyróżnień w konkursach urbanistyczno-architektonicznych. XV Walny Zjazd Delegatów TUP przyznał mu w 2009 r.  Złotą Odznakę Honorową TUP.

Cześć Jego pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w dniu 16 września o godz. 12:30.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie