Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zapraszamy na debatę Planete Doc

Prognozy przewidują, że w 2050 r. 75 proc. populacji ziemi będzie mieszkać w miastach. Coraz istotniejsze stają się zatem zagadnienia dotyczące projektowania przestrzeni miejskiej. Film "Zurbanizowani" śledzi strategie związane z tzw. urban design. Przedstawia prace najbardziej znanych architektów z różnych zakątków świata. A jak jest w Polsce? Przy okazji Planete Doc o perspektywach zrównoważonego rozwoju na lokalnym poziomie będą debatować przedstawiciele i przedstawicielki władz miejskich oraz organizacji pozarządowych, eksperci i ekspertki w dziedzinie architektury i budownictwa naturalnego, a także sami mieszkańcy i mieszkanki miast. I to nie tylko we Wrocławiu. Także w Warszawie, Łodzi, Gdyni i Lublinie.

Dyskusje poprzedzają konferencję Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat Zrównoważonego Rozwoju Rio+20, na której liderzy omawiać będą zagadnienia związane z kierunkami globalnego rozwoju.

Organizatorem debaty jest Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP), partnerem - Green Cross Poland (GCPL), czyli polski oddział międzynarodowej organizacji Zielonego Krzyża (Green Cross International). Partnerem promocji debaty jest wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Co: „Zurbanizowani” reż. Gary Hustwit (85 min.) + debata „Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?”
Gdzie: Dolnośląskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
Kiedy: 16 maja, godz. 18:00 (projekcja), ok. 19:30 - debata
Za ile: 15 zł (bilet na film), wstęp wolny na debatę (pierwszeństwo dla osób z biletami)

[ŁM, na podstawie materiałów organizatora]

 

Tags: Konferencja
 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie