Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
O nas
O nas

TUP na Górnym Śląsku

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Towarzystwo Urbanistów Polskich jest rzecznikiem interesu społecznego w zagospodarowaniu i użytkowaniu przestrzeni. Łączy ludzi różnych zawodów i specjalności w imię wspólnych działań, mających czynić nasze miasta i wsie środowiskiem dobrze służącym potrzebom człowieka, chroniącym dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe, współtworzącym piękno krajobrazu.

Jest organizacją społeczną, pracującą dla społeczeństwa i w imię jego dobra. Jest organizacją obywatelską, otwartą dla wszystkich, którzy przez swą działalność i dzięki posiadanym umiejętnościom, podnoszą jakość przestrzeni i chcą, by była ona coraz bardziej atrakcyjna.

Towarzystwo Urbanistów Polskich założyła w 1923 r. grupa wybitnych twórców i naukowców, a jednocześnie społeczników, skupionych wokół Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dziś Towarzystwo liczy blisko 1000 członków w kilkunastu oddziałach regionalnych i sekcjach problemowych. Jest członkiem Europejskiej Rady Urbanistów.

Komórki organizacyjne Towarzystwa Urbanistów Polskich na Górnym Śląsku powstały jako pierwsze struktury regionalne w kraju. Koło TUP w Katowicach zostało utworzone 13 listopada 1956 r. a od stycznia 1969 r. działa Oddział TUP w Katowicach. Siedziba Oddziału mieści się we wspólnym budynku wraz z Południową Okręgową Izbą Urbanistów i oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

►►►Siedziba Oddziału, Biuro

►►►Kontakt z Zarządem Oddziału 

 


Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie