Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konferencje
Konferencje

Wyzwania rozwoju terytorialnego - wizje dla Europy i Polski

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji pt. Territorial development challenges – visions of Europe & Poland,  która będzie okazją do dyskusji nad wyzwaniami rozwojowymi w Europie i Polsce. Odbędzie się ona w dniach 22-23 listopada 2012r. w Warszawie, w salikinowej MRR, przy ulicy Wspólnej 2/4.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną scenariusze rozwoju terytorialnego Europy, w tym wizja rozwoju Polski przedstawiona w Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. Wyzwania przed jakimi stoi polska przestrzeń są podobne do tych, z którymi zmagają się inne kraje europejskie. Dlatego dyskusja toczyć się będzie również wokół spójności terytorialnej Europy oraz sposobu uwzględniania wymiaru terytorialnego w polityce spójności, który ma służyć realizacji AgendyTerytorialnej dla UE 2020 i Strategii Europa 2020.
Szczegóły na temat konferencji razem z programem znajdują się w Kalendarium

Tags: Konferencja
 

Polska Polityka Krajobrazowa. Skala regionu, powiatu, gminy

Email Drukuj PDF

Warsztaty projektowe i konferencja nawiązujące do treści zawartych w Polskiej Polityce Architektonicznej odbędą się 5-7 grudnia 2011 r. we Wrocławiu. Konferencja organizowana jest przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Polską Akademię Nauk, Wojewódzkie Biuro Urbanistyczne we Wrocławiu oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Celem wrocławskiej konferencji jest znalezienie formuły dla praktycznego zastosowania postulatów zawartych w PPA w oparciu o konkretne propozycje planistyczne i projektowe, które zostaną wypracowane w trakcie warsztatów.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 listopada 2011.
Więcej informacji na stronie konferencji.

Tags: Konferencja
 

Jak finansować zrównoważone środowiskowo inwestycje i czy to się opłaca?

Email Drukuj PDF

Seminarium w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej"

20-go października 2011r. w Warszawie, odbędzie się kolejne, V spotkanie w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”, zainicjowanego przez firmę RD bud. Tematem spotkania będzie finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych.

 

Ostatnie, choć bardzo ważne, spotkanie robocze jest poświęcone dyskusji na temat finansowania zrównoważonych środowiskowo inwestycji. Głównym tematem spotkania będą opcje pozyskiwania źródeł na nowe przedsięwzięcia, jak też na modernizację już istniejących budynków (bądź też innych obiektów), by minimalizowały negatywny wpływ na otoczenie.

Więcej…
 

Zrównoważone planowanie

Email Drukuj PDF

Seminarium w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej"

Co powinien zawierać zrównoważony plan? Czy obecne przepisy wymagają zmian? Jaka powinna być rola stron w planowaniu?

Na ten temat debatowali 10 maja uczestnicy seminarium “Zrównoważone planowanie - wymóg objęcia planami miejscowymi wszystkich obszarów zurbanizowanych”, które odbyło się w Warszawie w ramach cyklu spotkań „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”, projektu zainicjowanego przez firmę Rd bud, Generalnego Wykonawcę.
Partnerami spotkań są Pilkington Polska, Buro Happold, Aga Light (Grupa Luxiona) oraz Grupa TUP. Seminarium przygotowywane było we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich oraz Pierwszą Warszawską Agendą 21.

Więcej…
 

Zrównoważone planowanie - wymóg objęcia planami miejscowymi wszystkich obszarów zurbanizowanych

Email Drukuj PDF

Seminarium w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej"

Odbędzie się 10 maja (9.30 - 13.50) w siedzibie Fundacji Stefana Batorego ul. Sapieżyńska 10a w Warszawie.
Partnerem projektu zainicjowanego i sponsorowanego przez RD bud jest m.in. Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Program seminarium

Tags: Konferencja
Więcej…
 


Strona 5 z 6

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie