Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Gdańsku
Oddział Gdańsk

"Witamy Jane Jacobs"

Email Drukuj PDF

Uwaga, zmiana terminu!

W dniu 18.06.2015 o godz. 17:00 przy ul. Wajdeloty w Gdańsku Wrzeszczu odbędzie się spotkanie pod hasłem: "Witamy Jane Jacobs", które rozpocznie się 1,5 godzinnym spacerem, w ramach którego po ul. Wajdeloty oprowadzą nas zaangażowani w lokalne problemy przewodnicy, a następnie w pobliskim II LO przeprowadzona zostanie dyskusja o społecznych aspektach rewitalizacji z udziałem mieszkańców Dolnego Wrzeszcza.

Zbiórka o 17:00 przy rondzie na ul. Wajdeloty.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zaproszenie na seminarium IM i SKN Gospodarki Przestrzennej UG

Email Drukuj PDF

Gdański Instytut Metropolitalny oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego organizuje w dniu 13 maja 2015 r. w siedzibie Instytutu Metropolitalnego przy al. Grunwaldzkiej 5 seminarium eksperckie pod hasłem: "Rewitalizacja obszarów zdegradowanych. Uwagi do propozycji regulacji prawnej”

Głównym założeniem spotkania będzie interdyscyplinarna dyskusja naukowa dotycząca prawnego uregulowania procesu rewitalizacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Instytutu Metropolitalnego.

TUP o. Gdańsk objął seminarium honorowym patronatem. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Projekt Ustawy oraz informacje na jego temat.

 

Nowy Zarząd i Komisja Rewizyjna TUP Oddział Gdańsk

Email Drukuj PDF

W dniu 20 kwietnia 2015 roku ukonstytuował się Zarząd gdańskiego Oddziału TUP wybrany dnia 1 kwietnia 2015. W nowym Zarządzie funkcje piastują:

Prezes: Karolina Krośnicka

Wiceprezes: Maria Kiełb-Stańczuk, Barbara Pujdak

Sekretarz: Małgorzata Kostrzewska

Skarbnik: Hanna Obracht-Prondzyńska

Członkowie Zarządu: Dorota Kamrowska-Załuska, Jakub Pietruszewski

W dniu 1 kwietnia ukonstytuowała się Komisja Rewizyjna gdańskiego Oddziału TUP w składzie:

Przewodnicząca: Daniela Milan-Konopka

Członkowie: Maciej Chojnacki, Jadwiga Pankau, Jolanta Rolle, Olga Socha-Knapczyk

Serdecznie gratulujemy wybranym koleżankom i kolegom!

 

Warsztaty dot. Studium Gdańska

Email Drukuj PDF

Biuro Rozwoju Gdańska zaprasza na warsztaty urbanistyczne poświęcone przygotowaniu Studium. Najbliższe warsztaty już 6 maja, Wykorzystajmy ten czas na wspólną pracę i zwiększmy szansę na lepszą i nowocześniejszą politykę przestrzenną Miasta Gdańska!

Szczegółowe informacje o terminach, miejscach oraz programie spotkań.


 

Seminarium "Rewitalizacja wzdłuż S6"

Email Drukuj PDF

21.04.2015 odbyło się seminarium pod hasłem „Rewitalizacja wzdłuż S6", połączone z wizytą studyjną w Lęborku i Słupsku oraz debatą w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W Lęborku i Słupsku przedstawiono prezentacje dot. realizacji projektów rewitalizacji obszarów śródmiejskich.

Organizatorami seminarium byli: Urząd Marszałkowski Województwa PomorskiegoPomorskie Biuro Planowania Regionalnego oraz gdański oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich, przy wsparciu przedstawicieli samorządów lokalnych.

 


Strona 9 z 10

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie