Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Oddział Katowice

Szkolenie "Urban Workshop"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Urban Workshop ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządowych, organizacji pozarządowych oraz aktywistów miejskich zajmujących się szeroko rozumianą partycypacją społeczną, zarządzaniem miastem i innymi działaniami mającymi wpływ na przestrzeń miejską.

Celem szkolenia będzie zapoznanie i przygotowanie uczestników do wdrażania brytyjskiej metody Planning for Real (informacje o metodzie znajdują się na stronie internetowej http://planning4real.eu/ ) od lat stosowanej w Europie.

Szkolenie odbędzie się 25 – 27 lutego w Katowicach, w oddziale Towarzystwa Urbanistów Polskich przy ul. Dyrekcyjnej 9. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizator przygotował wstępną weryfikację zgłoszeń na podstawie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/1Vp53G8Lh4EfKW6bdK7wDCpl1k0jCJc7LWWP2N77THkw/viewform

 

Read more...
 

Jak zostać członkiem TUP ?

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Członkiem Towarzystwa może być obywatel polski lub cudzoziemiec zaangażowany w działalność zgodną z celami statutowymi Towarzystwa.

Członka przyjmuje zarząd oddziału na podstawie pisemnej deklaracji kandydata oraz rekomendacji dwóch członków wprowadzających.

Członkiem wprowadzającym może być członek Towarzystwa posiadający co najmniej 3-letni staż członkowski.

Read more...
 

Składki

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Członkowie Oddziału Katowickiego mogą wpłacać składki członkowskie osobiście w Biurze Oddziału lub przelewem na konto:

PKO BP II o/Katowice

62 1020 2313 0000 3202 0151 4496

Read more...
 

Członkostwo TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Członkami Towarzystwa mogą być osoby fizyczne i osoby prawne.

Read more...
 

Opłatek w Katowicach

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Uroczyste i jednocześnie merytoryczne „spotkanie opłatkowe” Katowickiego Oddziału TUP odbyło się w poniedziałek, 22 grudnia 2014 roku. Zaczęło się od godziny 16:30, ale drzwi były otwarte do późnego wieczora. Był oczywiście opłatek i modne w tym sezonie jabłka. Uczestniczyło ponad 30 osób, także spoza Towarzystwa. Oprócz serdeczności, integracji i życzeń przewidziano też bogaty program merytoryczny:

16:30 - Koło Młodych przy Oddziale Katowickim TUP zaprezentowało swe tegoroczne działania dla wdrożenia metody planowania partycypacyjnego „Planning for Real”; właśnie zakończyliśmy inauguracyjną sesję treningową z udziałem twórcy metody, p. Margaret Wilkinson z Anglii, przygotowywane jest wdrożenie szerszego systemu szkoleń i certyfikacji – Koło Młodych zaprezentowało też nową „markę” dla tych działań – „Urban Workshop - Warsztat Urbanistyki”;

17:00 - goście Oddziału Robert Lach i Artur Jach przenieśli nas w świat zaawansowanych technologii: BIG DATA - prezentacja możliwości trójwymiarowych zobrazowań „LIDAR-owych” dla analiz przestrzennych; LIDAR to skaner laserowy wraz z kamerą cyfrową -przenoszony przez samolot, działa bardzo precyzyjnie i nie jest tak zależny od warunków pogodowych jak technologia map satelitarnych; chmura punktów idąca w miliardy stwarza poważne problemy technologiczne przy przeglądaniu i obróbce - pokazano jak to robić na zwykłym notebooku;

17:30 - kol. Leszek Litwin zaprezentował system pozwalający na użycie telefonów komórkowych (smartfonów) do konsultacji społecznych i badania preferencji przestrzennych mieszkańców; cyfrowa część społeczeństwa może już używać tej technologii, gdy jeszcze dołączą do niej „analogowi” to być może taka będzie przyszłość konsultowania planów przestrzennych?

18:00 - kol. prof. Zbigniew Kamiński, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przedstawił prace nad aktualizacją planu zagospodarowania przestrzennego województwa śląskiego; obecnie obowiązujący plan powstał przed dekadą, a nasz Gość był jego głównym autorem; teraz zgodnie z przepisami plan należy zaktualizować, więc…

Read more...
 


Page 6 of 23

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie