Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Oddział Wrocław

Pomoc dla Piotra Jędrzejkowskiego

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Wiemy, że jest już trochę późno i wielu z nas złożyło już formularze PIT, mimo wszystko zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku za rok 2014 Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia "Dolfroz" na leczenie naszego kolegi, urbanisty Piotra Jędrzejkowskiego, który przez pierwsze dwie kadencje pełnił funkcję skarbnika Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów.

Piotr w maju 2012 r. zgłosił się jako dawca do Banku Dawców Szpiku, niestety okazało się, że w 1989 r. w trakcie operacji serca został zarażony wirusem HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C). W maju 2013 r. rozpoczął ciężką 11 miesięczną kurację interferonową, która pomimo prawidłowego przebiegu leczenia, zakończyła się niepowodzeniem. Obecnie oczekuje na ponowną terapię, która, z uwagi na koszty, nie jest finansowana przez NFZ. Więcej informacji można znaleźć na stronie Facebooka.(https://www.facebook.com/pages/1-Dla-Piotra/740323622729987?notif_t=page_new_likes)

W formularzu PIT w końcowych rubrykach należy wpisać nr KRS: *0000050135*, koniecznie z dopiskiem *POTYCZ* w rubryce "cel szczegółowy". Można pomóc również wpłacając darowiznę na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia "Dolfroz"(http://www.dolfroz.pl/83/zarzad-fundacji/kontakt), z dopiskiem *POTYCZ*.

Jeżeli już złożyliście swoje PITy, na stronie Facebooka możecie znaleźć informacje na temat innych możliwości pomocy.

 

Konkurs ideowy - dawny kamieniołom w Kazimierzu Dolnym

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Burmistrz Kazimierza Dolnego ogłasza Konkurs na opracowanie programu użytkowego oraz ogólnej koncepcji przeznaczenia i zagospodarowania kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym.

Organizator

Gmina Kazimierz Dolny ul. Senatorska 5, 24-120 Kazimierz Dolny tel.: 81 88 10 212 fax: 81 88 10 213

Cel konkursu

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji zagospodarowania terenu dawnego kamieniołomu.

Terminarz Konkursu

Ogłoszenie Konkursu - 15 kwietnia 2015 r.

Ostateczny termin składania pytań dot. Regulaminu ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ) - 24 kwietnia 2015 r.

Ostateczny termin udzielania odpowiedzi dot. Regulaminu - 27 kwietnia 2015 r.

Read more...
 

Konsultacje publiczne projektu ustawy o rewitalizacji

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Informujemy, iż rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu ustawy o rewitalizacji. Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem i Ocena Skutków Regulacji został udostępniony na stronie Rządowego Centrum Legislacji w Wykazie Prac Legislacyjnych Rady Ministrów pod nr UD 217. W terminie do dnia 7 maja br. należy zgłaszać uwagi w formie dołączonej tabeli - również w wersji elektronicznej (edytowalnej) na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it oraz na nr faxu: (22) 273 89 11.

Projekt ustawy został opracowany na podstawie Założeń projektu ustawy o rewitalizacji przyjętych przez Radę Ministrów na posiedzeniu w dniu 24 marca 2015 r. Minister Infrastruktury i Rozwoju informuję, że projekt ustawy nie zawiera istotnych zmian w stosunku do przyjętych założeń i zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie do projektu ustawy wyłącznie uwag, które nie wykraczają poza zakres ww. założeń przyjętych przez Radę Ministrów.

Read more...
 

Stanowisko OW TUP ws. wniosku o wpisanie Solpolu do rejestru zabytków

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Pełny tekst stanowiska Towarzystwa Urbanistów Polskich - Oddział Wrocław ws. wniosku o wpisanie Solpolu do rejestru zabytków.

 

5. edycja konkursu "Przyjazna Przestrzeń Publiczna"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

SARP Wrocław ma przyjemność ogłosić kolejną, piątą edycję konkursu pn."Przyjazna Przestrzeń Publiczna" organizowanego we współpracy z wrocławskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Celem konkursu, toczącego się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA’15 pod tegorocznym hasłem przewodnim "MIASTO PŁYNIE", jest promowanie jakości przestrzeni publicznej, obiektów lub zespołów obiektów współtworzących przestrzeń oraz rewaloryzacji obiektów, zespołów i terenów, a także przykładów architektury krajobrazu jako szczególnie interesujących dokonań twórczych w zakresie kształtowania ładu przestrzennego.

Ideą konkursu jest wybór najlepszych realizacji w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej spośród przykładów, które zostały zakończone w ciągu ostatnich 5 lat poprzedzających edycję konkursu, zrealizowanych na terenie Dolnego Śląska i nie nagrodzonych ani wyróżnionych w poprzednich edycjach. Tegoroczna edycja konkursu szczególny nacisk kładzie na tereny lub obiekty (publiczne i mieszkaniowe, posiadające przestrzenie o charakterze publicznym lub półpublicznym) powiązane z wodą – stojącą bądź płynącą.

Zgłoszenia obiektu do konkursu może dokonać każdy po wypełnieniu karty zgłoszenia stanowiącej załącznik do regulaminu dostępnego na stronie Organizatorów: www.wroclaw.sarp.org.pl

Kartę zgłoszenia (wraz z załącznikami graficznymi i opisowymi) należy składać do dnia 24 kwietnia 2015 r., do godz. 15.00 w siedzibie Organizatora:

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław

Rynek-Ratusz 25, 50-101 Wrocław

tel. 71 346 89 71 lub mailowo na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it (w tytule maila „ZGLOSZENIE DO PPP’15”).

Konkurs rozstrzygany będzie w październiku br. Nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną opublikowane w katalogu DoFA'15.

ZAPRASZAMY

Karta zgłoszeniowa

Regulamin

 


Page 6 of 11

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie